Čyavanapráša 500g

Kód: DP0587

297,00 Kč
S DPH

Chyawanprash je nutriční bylinný džem, který je v systému ájurvédského lékařství považován pro své revitalizační účinky doslova za „elixír života“.

Počet
Na skladě není dostatek produktů

Antioxidační bylinný džem pro posílení imunitního systému.

  •    Zvyšuje odolnost organismu a dodává energii
  •    Příznivě působí na žaludeční a střevní činnost
  •    Snižuje překyselení tělesného prostředí
  •    Přináší úlevu v oblasti horních a dolních cest dýchacích
  •    Působí příznivě na mozkovou a srdeční činnost
  •    Zlepšuje paměť a osvěžuje mysl
  •    Podporuje správnou činnost jater a močového ústrojí
  •    Přispívá k detoxikaci a pročištění organizmu

Chyawanprash je v Indii již po celá staletí považován pro své revitalizační účinky za „elixír života“. Je složen z jedinečné kombinace bylin z nichž nejpodstatnější je drobné indické ovoce Amalaki (Embilika lékařská), které obsahuje až třicetkrát vyšší množství vitamínu C než pomeranč (viz Amalaki). Chyawanprash je tak pro svůj bohatý zdroj antioxidantů, vitamínů a minerálů považován v systému indické ajurvédy za vynikající přírodní prostředek pro posílení zdraví a celkovou regeneraci organizmu.

Stará legenda praví, že v dávných dobách mudrc Chyawan obnovil své mládí a dobré zdraví konzumací tohoto ovoce spolu v kombinaci s dalšími bylinami a poté se dožil vysokého věku. Tak vznikl tento výjimečný bylinný elixír, který byl pojmenován Chyawanprash.

Proces trávení z pohledu ajurvédy probíhá postupně na třech různých úrovních trávicího traktu. Nejprve v žaludku, poté v tenkém a posléze tlustém střevě. Vstřebané živiny na úrovni žaludku jsou využívány k tvorbě tělesných tekutin, krve a lymfy. Zažívání potravy v tenkém střevě ovlivňuje tvorbu svalů a tuku. Závěrečným zpracováním potravy ve tlustém střevě se výživné látky uplatňují v procesu regenerace pokožky, vlasů, kostí, mozkové tkáně, nervového systému a reproduktivních orgánů. Zdraví a vitalita celého organizmu proto zcela závisí na správném trávení, zažívání a vstřebávání živin konzumované stravy, které jsou v konečné fázi metabolismu určeny k regeneraci a obnově všech sedmi tělesných tkání - dhatus (viz Sedm tělesných tkání).

Doporučená dávka: 

2-3 čajové lžičky bylinného džemu samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody.

Příprava lahodného nápoje: 1 čajovou lžičku rozmíchejte ve 250ml teplé vody.

Složení: Embilica officinalis 9,1g, Piper longum 0,78g, Curcuma zedoaria 0,74g, Withania somnifera 0,5g, Elettaria cardamomum 0,31g, Adhatoda vasica 1,06%, Aegle gangeticum 0,26g, Stereospermum suaveolens 0,26g, Oroxylum indicum 0,26g, Boerhaavia diffusa 0,26g, Solanum xanthocarpum 0,26g, Terminalia chebula 0,26g, Pistacia integerrima 0,26g, Phyllanthus niruri 0,26g, Cyperus rotundus 0,26g, Tribulus terrestris 0,26g, Vitis vinifera 0,26g, Tinospora cordifolia 0,26g, Asparagus racemosus 0,26g, Cinnamomum tamala 0,07g, Cinnamomum zeylanicum 0,07g, třtinový cukr, ghí (přepuštěné máslo) a med v jedné denní dávce (24g)

DP0587

Specifické reference

16 dalších produktů ve stejné kategorii: